Przygotowujemy się do podróży

Wyjazd na wczasy wymaga przygotowania się. Obej­muje ono kilka spraw. Warto przede wszystkim zapoz­nać się z literaturą traktującą o miejscowości, w której będziemy odpoczywać. I tak np. udając się w okolice Przemyśla dobrze jest nabyć przewodnik Jana Różań­skiego pt.: Przemyśl, Krasiczyn, Forty. Opracowanie to m.in. podaje krótką historię Przemyśla i najbliższej okolicy, informuje, co jest godnego obejrzenia, jakie są szlaki turystyczne, gdzie można wypożyczyć sprzęt sportowy.

Nie bez znaczenia jest również dobór potrzebnej gar­deroby. Ponieważ wyjazd ma charakter turystyczno-wypoczynkowy, przeto w naszej walizce znajdą się przede wszystkim ubrania sportowe. Wprawdzie będąc na wczasach udajemy się do teatru i na dancing, ale w ośrodkach wypoczynkowych nie wymaga się włoże­nia bardziej uroczystych strojów. Po co więc obciążać walizkę ubraniem ciemnoszarym lub granatowym i bia­łą koszulą albo też wizytową sukienką? Nie będą one przecież potrzebne.

W naszej walizce nie może natomiast zabraknąć podręcznej apteczki zawierającej: aspirynę, proszki od bólu głowy, plastry i inne środki doraźnej po­mocy medycznej. Udając się na wczasy możemy też zaopatrzyć się w czasopisma, jakiś kryminał lub cie­kawą, lekką powieść. Lektura ta uprzyjemni odbycie nieraz długiej i męczącej podróży.

A czego nie zabieramy? ? posiadanych tytułów nau­kowych i służbowych, orderów i odznaczeń. Są one absolutnie zbędne. Tytułowanie bogiem i wszelkie wyróżnianie się psują atmosferę domu wczasowego.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.