Kilka innych problemów

Podczas przedstawienia nie rozmawiamy, nie robi­my żadnych uwag na temat wykonania tej czy innej roli. Dwie osoby nie mogą przeszkadzać wielu innym widzom, którzy z zainteresowaniem śledzą, co się dzieje na scenie. Uwagi swoje można przecież wy­mienić w czasie przerwy między aktami lub po wyj­ściu z teatru. Rozmowa przeprowadzona nawet szep­tem przeszkadza także artystom, bo słysząc ją, nie mogą się skoncentrować nad wykonywaniem swej roli.

Czy można w czasie przedstawienia spożywać sło­dycze? Oczywiście można, pod warunkiem jednak, że rozwijając np. cukierki czy czekoladę nie będziemy szeleścić papierkami i w ten sposób naruszać ciszy.

W czasie przedstawienia odbywają się jedna lub dwie przerwy. Wypełniamy je rozmową ze znajomy­mi, oglądaniem fotografii w foyer lub też pobytem w bufecie, gdzie odświeżamy się jakimś napojem orzeź­wiającym. Najczęściej jednak przy bufetach panuje tłok, gdyż po otrzymaniu napoju stoimy nadal przy ładzie i w ten sposób przeszkadzamy innym. Jest to postawa świadcząca, że pamiętamy przede wszystkim o sobie, mniej natomiast interesujemy się innymi uczestnikami przedstawienia.

Obserwuje się dość często jak pewna część widzów szybko opuszcza widownię, chociaż artyści jeszcze są na scenie, a publiczność dziękuje im oklaskami za od­tworzone role. Czy rzeczywiście trzeba aż tak bardzo się spieszyć, pomagając sobie łokciami, by możliwie najszybciej odebrać swoją garderobę? Przecież możemy to zrobić parę minut później, nic się z tego powodu nie stanie, a zachowamy się godnie i wobec artystów, i współuczestników przedstawienia.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.